Barevná škola

Barevná škola 6
    Barevná škola 8

Před Velikonocemi proběhla ve škole

v Tržní ulici prima legrační akce

s názvem "Barevná škola".

Tak jako se mění a vybarvuje příroda na jaře a jako barvíme a zkrášlujeme velikonoční vajíčka, tak přesně podle těchto tradičních proměn se proměňovali i žáci prvních a druhých tříd.

V pátek 12.4. si poprvé vylosovali zástupci všech čtyř tříd své barvy, do kterých se žáci v pondělí převlékli. 1.A-červená, 1.B-zelená, 2.A-žlutá, 2.B-šedá. Děti byly natěšené, všichni, včetně paní učitelek, se snažili proměnit do vylosovaných barev co nejvíce. Od ponožek až po čepice. V pondělí jsme v barvách "přitvrdili". Zvolili jsme složitější odstíny a třídy si na úterý vylosovaly takto: 1.A-černá, 1.B-fialová, 2.A-hnědá, 2.B-bílá. Při losování docházelo k situacím plným napětí, po vylosování se jásalo i smutnilo. V úterý jsme losovali naposledy a překvapení nebralo konce. 1.A-strakatá, 1.B-puntíky, 2.A-nápisy, 2.B-pruhy.

Všechny děti i paní učitelky převlékání moc bavilo - akce "Barevná škola" se líbila.  Už se těšíme na příští rok, jestli budeme mít šťastnou ruku, nebo budeme prosit o pomoc s oblékáním třeba u sousedů.

Hezké Velikonoce všem,

za vyučující 1. a 2. tříd Mgr. Gabriela Turková