LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 2018

22. ledna se žáci 7. a 9. ročníku vydali na lyžařský výcvik, který se uskutečnil na Zadově. Počasí jim přálo a tak si užili krásný týden.  První den se seznámili s instruktory, kteří si je rozdělili do několika skupin a vytvořili také skupinku nadšených snowboardistů.

Počáteční strach opadl a žáci se všichni naučili lyžovat, sjíždět náročné sjezdovky a také si na lyžích a snowboardu trochu zařádit. Celý týden panovala skvělá atmosféra, žáci se vzájemně motivovali, podporovali a troufám si říct, že vznikla i nová přátelství. V autobuse byla legrace, zpívalo se a vyprávělo.

Poslední den zakončili žáci kurz povídáním s horskou službou a slalomovými závody. Domů si odvezli krásné zážitky a spoustu nových zkušeností.

Lenka Bukačová

S pocitem strachu a hrůzy jsme se společně vydali na lyžařský kurz, který trval pět dní. Když přišel den odjezdu, všichni jsme se moc těšili, ale kilometr od kilometru jsme začínali pociťovat nervozitu.

Konečně jsme byli na našem vytouženém místě. Vypukl chaos. Kam dát batoh, kam boty a co vlastně s nohama??? První strachy pominuly, když přišel instruktor a my jsme vyrazili s lyžemi na ramenou na sjezdovku.

Přišel pokyn, nazout lyže a kupředu. Rázem bylo několik žáků na zemi. Začalo učení. Den ode dne jsme se víc a víc zlepšovali a stoupali po stále náročnějších sjezdovkách. Hrozně moc se nám to líbilo a díky instruktorům, kteří byli velmi milí a přátelští, jsme se pořádně vyřádili, nic jsme si nezlomili a hlavně jsme se naučili lyžovat.

Děkujeme paní učitelce Bukačové, že nám tento skvělý týden umožnila i za její výborné buchty, které nám každý den dopřávala. Děkujeme také paní asistentce Filišteinové, která nás podporovala poslední dva dny výcviku a samozřejmě panu řediteli, který byl tak hodný a pustil nás lyžovat.

9. A Pája Petrášková a Viki Vaníčková

Byl to ten nejlepší lyžák.

Myslím, že jsme si ho užili jak my, tak i devítka. Tři dny s námi byla naše třídní učitelka paní Lenka Bukačová, která s námi i lyžovala a myslím, že jí to šlo J

Instruktoři si nás rozdělili do čtyř skupin, čtyři jsme jezdili na snowboardech a ostatní lyžovali. Náš lektor snowboardu Andy byl super. Na snowboardu s námi jezdila i paní Filišteinová, která nás na lyžáku podporovala poslední dva dny.

Doufám, že mluvím za všechny, že to byl ten nejvíc nejlepší lyžařský výcvik na světě a moc se těšíme, že příští rok bude zase.

7.A Kačka Caletková