Na modré vlně

Na úterý 2. dubna připadá osvětová kampaň s názvem Porozumět autismu. Cílem akce je upozornit na problematiku autismu, změnit náhled společnosti na osoby s autismem, zbavit ji mýtů a předsudků. Věděli jste, že zhruba každé 75. dítě se narodí s obtížemi charakteristickými pro poruchu autistického spektra?

Na podporu této akce se naše škola rozhodla obléct do modrého oblečení.

Proč právě modrá barva? Je symbolem komunikace a sebevyjádření - to jsou hlavní oblasti, ve kterých mají lidé s autismem největší potíže.

Povedlo se. Nejen žáci a učitelé z prvního a druhého stupně se oblékli do modré! Ale přidaly se k nám i děti z MŠ Netolice, a za to jim děkujeme!

A aby toho nebylo málo, i Praha a další města svítila modře. Pro svět autismu a lidi v něm. Doufáme, že jsme zase o kousek dál v šíření informovanosti, která ulehčí život lidem s PAS a jejich blízkých. Jedeme dál na modré vlně a zase za rok!