Oranžové hřiště

ORANŽOVÉ  HŘIŠTĚ

Během prázdnin přibylo v areálu školy v Tržní ulici několik nových sportovně-herních prvků, podporujících pohybovou aktivitu, dětskou kreativitu a motoriku. Konkrétně se jedná o hrazdičky, kladinky, provazovou pyramidu, univerzální lezeckou stěnu, provazovou lávku a kolotoč. Všechny komponenty jsou vyrobeny převážně z kovu, lan a dřeva, jsou bezpečné a působí vesele. Vznikly z grantového programu ČEZ

„Oranžové hřiště" a využívat jej - kromě dětí ze ZŠ  - může i širší veřejnost v odpoledních hodinách a o víkendech.

Slavnostní otevření a uvedení do provozu proběhlo v pátek 20.září dopoledne za účasti dětí z MŠ a žáků 1.a 2. tříd. Pásku přestřihli současně pan starosta, pan ředitel ZŠ  a zástupce společnosti ČEZ jako sponzor celé akce. Potom už se bezmála 90 malých neposedů vydalo prozkoumat po skupinkách každou novou atrakci. Na celé to hemžení dohlížely paní učitelky a vydatně pomohli i naši deváťáci. Na závěr povedené akce dostaly všechny děti místo medaile na krk čerstvě upečený preclík, který pro tuto příležitost věnovala firma Kuliš & Jerie.

Celé dopoledne i navzdory chladnému počasí dopadlo na výbornou a mně nezbývá než poděkovat místo dětí za nové hřiště a p.uč. Turkové za organizaci slavnostního otevření.

Jiřina  Borovková