Plstění 2019

Plstění v 1. a 2. třídách

Ve druhém listopadovém týdnu navštívila školu v Tržní paní magistra Vendula Bílková z Chlumečku u Křemže. Sama se věnuje chovu ovcí a lam, o jejichž vlnu se pak stará a z tzv. plsti dokáže vytvořit překrásná zvířátka či jiné výrobky. Nejdříve přijela za dětmi 1. ročníku a pomohla jim vyrobit si roztomilého ježečka. Další den si pro druháky připravila nejprve přednášku o zpracování vlny. Zde se děti nejen dozvěděly zajímavé informace, ale hlavně si samy vyzkoušely praní, čištění, sušení, mykání ovčí vlny do rouna a viděly i ukázku předení na dobovém kolovratu. Ve druhé části si samy pod dohledem paní lektorky vyrobily trochu pracnější sovu. Práce děti nesmírně nadchla a tak už se dnes těšíme, co si pro nás skvělá paní Bílková připraví příště!